چهارشنبه 27 تیر 1403

 

برگزاری دوره آموزشی " مطالعات پایایی و سامانه تحت وب ثبت حوادث و ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه برق ایران" در پژوهشگاه نیرو
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 - 07:16

این سامانه توسط گروه پژوهشی مطالعات سیستمهای قدرت پژوهشگاه نیرو و بمنظور استفاده شرکتهای مذکور تهیه شده است.

 


از دو نرم‎افزار صورت حساب بازار برق و نرم افزار پیش‎بینی بار کوتاه مدت در شرکت مدیریت شبکه برق ایران رونمایی شد.
شنبه، 23 اردیبهشت 1396 - 09:14

در مجموعه پژوهشگاه نیرو طرح سامانه شبکه پیشرفته بازار برق ایران به کارفرمایی شرکت مدیریت شبکه در قالب  هشت پروژه در حال انجام است . محصول نهایی این پروژه‎ها نرم‌افزارهایی خواهد بود که در شرکت مدیریت شبکه بکار گرفته خواهند شد.

پژوهشکده انتقال در ابتدا در سال 1376 با سه گروه خط و پست، سازه‌های انتقال و فشارقوی تاسیس شد و در سال 94 فعالیت خود را با عنوان پژوهشکده انتقال آغاز نمود.
پژوهشکده انتقال نیرو یکی از مراکز تحقیقاتی و پیشرو در زمینه فعالیت‌های مرتبط با صنعت برق و انرژی کشور می‎باشد. این پژوهشکده شامل چندین گروه و آزمایشگاه می‎باشد که در راستای اهداف تدوین شده برای این پژوهشکده در حرکت می‎باشند. از جمله مهمترین اهدافی که پژوهشکده انتقال نیرو آن را دنبال می‎کند این است که در افق 10 ساله، پژوهشکده‎ای دانش‎بنیان، با اعتبار جهانی و پیشرو در نوآوری‌های صنعت انتقال برق، قطب علمی دانش صنعت انتقال در منطقه غرب آسیا، مرجع تدوین سیاست‌های توسعه برق کشور درحوزه تجهیزات، مدیریت تحقیقات و هدایت‎ساز طرح‌های صنعت انتقال کشور شود. همچنین شناسایی اولویت‌های تحقیقاتی و پژوهشی صنعت برق و انرژی در افق‎های زمانی کوتاه‎مدت، میان مدت و بلندمدت در حوزه کاری پژوهشکده انتقال نیرو می‎باشند.
حوزه‌های تحقیقاتی که در قالب آن‌ها پروژه‎های مختلف در پژوهشکده انتقال نیرو دسته‎بندی شده اند عبارتند از:
  • ترانسفورماتور
  • فشارقوی، تجهیزات و پست‌های انتقال
  • خطوط انتقال هوایی و زمینی
  • بهره‎برداری، کنترل و مخابرات
  • حفاظت، اتوماسیون و فناوری اطلاعات
  • الکترونیک قدرت
  • برنامه‎ریزی، اقتصاد و مدیریت
  • سازه‎های انتقال

پژوهشکده انتقال در افق 10 ساله ، پژوهشکده‌ای دانش بنیان ، با اعتبار بین المللی خواهد بود. این پژوهشکده، پژوهشکده‌های خلاق و نوآور در صنعت انتقال برق، قطب علمی دانش صنعت انتقال در منطقه غرب آسیا، مرجع تدوین استانداردها و سیاست‌های توسعه برق کشور در حوزه دانش، تجهیزات و مدیریت تحقیقات و هدایت ساز طرح‌های صنعت انتقال کشور خواهد بود.
فرهاد فلاحی
معاون ریاست پژوهشکده انتقال نیرو